نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

آلبوم “دلبر طناز” سینا سرلک

  •   4,767 بازدید
  •   بدون دیدگاه
خواننده سینا سرلک
آهنگساز سیاوش آریامنش
نام آلبوم دلبر طناز
تعداد ترک 10
فرمت -
کیفیت -
سَبک سنتی,باکلام,آوازی
حجم -
توضیحات

“دلبر طناز” نام جدیدترین اثر منتشر شده از خواننده جوان موسیقی سنتی ، جناب آقای سینا سرلک به آهنگسازی سیاوش آریامنش است که توسط نشر “راوی آذر کیمیا” در مرداد ماه ۱۳۹۴ وارد بازار موسیقی شده است. این آلبوم موسیقی سنتی در مایه ی آواز دشتی آهنگسازی و اجرا شده و باتوجه به این آلبوم در “نکو داشت استاد فرامرز پایور” ارائه شده است موسیقی غالب اثر بر ساز “سنتور” استوار است.

آلبوم دارای ۱۰ قطعه است و مانند اکثر آلبوم های اصیل موسیقی سنتی اجرا شده است. یعنی ابتدا پیش درآمد و سپس ساز و آواز و تصنیف و قطعات بیکلام و در انتها نیز قطعه رنگ. اشعار آلبوم تماماً از سعدی می باشد.

قطعه ی برگزیده :

قطعه ی برگزیده این آلبوم از نظر نویسنده ، تصنیف یا ساز آواز نیست. بلکه قطعه ی شماره ۵ آلبوم یعنی “چهارمضراب سنتور تنبک” است.

نوازندگان آلبوم دلبر طناز :
گروه آریا
سنتور : سیاوش آریامنش
تار : امیرحسین رضا
عود : یعقوب نوروزی
رباب : علیرضا جواهری
تاربم : محمدرضا نوتاش
قیچک آلتو : رضا آبایی
کمانچه : علیرضا دریایی :
ویلن : علیرضا دریایی
ویلن آلتو : علیرضا دریایی
نی : علی نجفی
تمبک : سیامک بنایی

معرفی هنرمندان شاخص اثر :

سیاوش آریامنش – نوازنده و آهنگساز : در بیستم مهر ماه ۱۳۵۵ در شهر اهواز متولد شد. از نوجوانی به هنر والای موسیقی عشق ورزید و ساز سنتور را به عنوان ساز تخصصی خود برگزید. از سال ۱۳۷۰ به محضر استاد فرامرز پایور راه یافت و به تحصیل پرداخت و تا آخرین لحظات از محضر استاد کسب فیض نمود. در همان سال ها جهت رفع اشکال در دروس آهنگسازی از راهنمایی های استاد حسین دهلوی نیز بهره جست. در حال حاضر ضمن تدریس موسیقی به ساز سازی می پردازد و با دست سازه های خویش نوازندگی میکند.

آریامنش در اجرای قطعات استاد پایور تسلط خاصی دارد و شیوه مضراب نوازی استاد پایور را به خوبی رعایت می کند. وی در چارچوب مکتب استاد به آهنگسازی و تنظیم می پردازد و در حفظ مکتب به ایشان وفادار می باشد. او استاد پایور را گوهر بی همتای موسیقی ایران می داند.

سینا سرلک –  خواننده : متولد آب ۱۳۶۱ در شهرستان الیگودرز است. وی موسیقی را از دوران کودکی زیر نظر پدر و با ملودی های محلی بختیاری آغاز کرد. ۷ سال بیشتر نداشت که در سریال تلویزیونی “شاخه طوبی” که از شبکه یک سیما پخش می شد ، ترانه ای محلی خواند. پس از آن به صورت جدی به موسیقی پرداخت. ساز تنبک را در شهرستان الیگودرز و با حسن رضایی شروع کرد و برای تکمیل از محضر جمشید محبی استفاده کرد و سپس مدت شش سال خدمت زنده یاد ناصر فرهنگ فر بود. او در چندین دوره جشنواره فجر مقام اول آواز و تنبک را کسب کرد. بعد از مدتی از طرف استاد قربان سلیمانی به استاد محمدرضا شجریان معرفی شد و به مدت هشت سال ردیف های آوازی و تکنیک های صداسازی را در محضر این استاد آموخت. در کنار آواز و تنبک مدتی هم نزد استاد کیوان ساکت تار آموت. وی در اسفند ماه سال ۱۳۸۲ از طرف سازمان ملی جوانان به عنوان جوان نمونه در حوزه هنر انتخاب شد.

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.