نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “آخرین پرواز” سنتور نوازی کوروش متین

  •   3,756 بازدید
  •   بدون دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز کوروش متین
نام آلبوم آخرین پرواز
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,تکنوازی سنتور
حجم 56.4 مگابایت
توضیحات

دانلود آخرین پرواز کوروش متین

پشنگ کامکار در رابطه با این آلبوم می نویسم : « آخرین پرواز ، حاصل تلاش و پشتکار مداوم کوروش متین هنرمند جوانی است که سال ها در طلب گوهر گرانبهای موسیقی سرزمینش دمی از پای نشسته است. نو آوری و تنوع ملودیک و ریتمیک در قالب قطعات ساخته شده با استفاده از الگوهای ردیف موسیقی دستگاهی ایران و روابط حاکم بر جوهر  آن و نیز دقت و وسواس در اجرا از ویژگی های ملموس این اثر می باشد. اینجانب در کلیه مراحل روند شکل گیری و اجرایی این اثر حضور داشته و تا حد امکان راهنمایی لازم را دریغ ننموده ام. »

کوروش متین – آهنگساز آلبوم : « آخرین پرواز ، دارای دو بخش اصلی می باشد ، بخش اول که با قطعه فراق در دستگاه نوا آغاز گردیده و با قطعه پرواز در گوشه نهفت به پایان می رسد دارای فضایی متفاوت نسبت به اجراهای سنتور نوازی به شیوه کلاسیک در موسیقی ایرانی می باشد. بخش دوم که با بداهه نوازی در آواز دشتی آغاز می گردد ، دارای ساختاری کلاسیک می باشد و قطعاتی در فرم های رایج موسیقی ایرانی در قالب تصنیف ، چهارمضراب و نیز بداهه نوازی های آوازی که استفاده از الگوی ردیف موسیقی دستگاهی در آن مد نظر بوده اجرا گردیده است.

در این قسمت حرکت از آواز دشتی به آواز بیات ترک و برگشت مجدد به دشتی و اجرای قطعه ، چوپانی ، اثر استاد پرویز مشکاتیان در انتهای آن برداشتی از آموزش های سنتی اینجانب نزد استادانم بوده است که امیدوارم با پرتو پر نور وجودتان کاستی های آن را نادیده بگیرید.»

 

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.