نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “آثار رکن الدین مختاری” اثر ارشد تهماسبی

  •   3,442 بازدید
  •   ۵ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز رکن الدین مختاری
نام آلبوم مجموعه آثار مختاری
تعداد ترک 20
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,تکنوازی تار
حجم 65.6 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم آثار رکن الدین مختاری تار نوازی ارشد تهماسبی

شاید برای شنوندگان موسیقی سنتی ایرانی ، آشنا بودن با پیشگامان موسیقی در دوران معاصر و گذشته ، آنچنان مهم نباشد. ولی وقتی به کار به شنیدن آثار آنان که توسط نوازندگان امروز بازسازی و اجرا شده است ، می رسد ؛ حق آن است که به شناخت آنان نیز همت بگماریم. از این رو ، به کسانی که این آلبوم را دانلود می کنند پیشنهاد میکنم که اگر “رکن الدین مختاری” را نمیشناسند ، زندگینامه او را از این لینک بخوانند.

استاد ارشد تهماسبی ، به عنوان نوازنده چیره دست تار و آهنگساز موفق موسیقی سنتی ایران ، در این آلبوم به بازسازی و اجرای آثار برجای مانده رکن الدین مختاری با تار پرداخته اند. همانطور که مطالعه کرده اید ، مختاری نوازنده چیره دست ویلن بود و بیشتر به سبب پیش درآمدهایش در تاریخ موسیقی شناخته شده است. از همین رو است که این آلبوم بیشتر شامل پیش درآمدها می باشد. البته قطعات تصنیفی و ضربی و رنگ نیز شنیده خواهد شد. در هرصورت صدای ساز ارشد تهماسبی و ساخته های قدیمی مختاری شنیدنی است. امیدوارم لذت ببرید.

 

    • سلام
      دو آلبوم نامبرده را در اختیار ندارم ولی به جز آلبوم های منتشر شده توسط وبلاگ وزین شب عاشقان ، آلبوم های دیگری از استاد الهی دارم که اگر دوست داشتید برایتان منتشر کنم.