نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “بی غبار عادت” اثر اردشیر کامکار

  •   5,387 بازدید
  •   بدون دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز اردشیر کامکار
نام آلبوم بی غبار عادت
تعداد ترک 9
فرمت MP3
کیفیت 192
سَبک سنتی,دو نوازی کمانچه
حجم 67.5 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم بی غبار عادت اثر اردشیر کامکار

بخشی از یادداشت استاد هوشنگ کامکار در رابطه با این آلبوم : « تنوع ریتمیک یکی از شاخص های مهم این اثر است که در آن علاوه بر ریتم های رایج از ریتم های پیچیده ای چون پنج ، هفت و هشت ضربی و حتی گاهی کنار هم قراردادن ریتم های دو ضربی و چهارضربی با تاکید بر ضرب های قوی ابتدایی هر میزان استفاده شده است. قطعات ریتمیک که با تنظیم جذاب و مهارانه ، برای دو کمانچه تنظیم شده اند ، علاوه بر جنبه هایی ازموسیقی پلی فونیک (چند صدایی) از بسط و گسترش موتیف های کوتهای سرچشمه گرفته اند که هر کام معرف نوعی موسیقی مقامی و محلی است و در کل فرمی دایره وار را مرکزیرت مشخص بداهه نوازیها را به وجود آورده اند.

اردشیر کامکار در این ثر همانند دیگر آثارش از کلیه امکانات صوتی و تکنیکی ساز کمانچه به شکلی زیبا استفاده کرده است. نحوه ی درست آرشه کشی و اصوات شفاف هریک از نت ها بدون پارازیت های ناشی از به هم خوردن سیم ها ، استفاده از تمام قسمت های آرشه و نیز استفاده از تمام پوزیسیون های ممکن روی تمام سیم ها دامنه ی وسعت صوتی ساز او را افزایش داده و از دیگر مشخصات مهم این اثر است.

در این اثر شروین مهاجار همپای راهنما و استفاده خود قدرت نوازندگی و امکانات تکنیکی خود را به خوبی به نمایش گذاشته است. همراهی کامبیز گنجه ای نوازنده چیره دست تنبک و کوبه ای نواز خوش قریحه همایون نصیری از دیگر نقاط قوت این اثر است. احساس ریتمیک قوی و تکنیک عالی و تنوع اصوات کوبه ای به کمک دو نوازی کمانچه آمده و بدان درخششی  خاص بخشیده است. »

نوا یاب : « “بی غبار عادت” آلبومی بسیار زیبا از حاصل دو نوازی کمانچه به همراه سازهای کوبه ای است که در آن موسیقی هایی سنتی و محلی اجرا می شود. اردشیر کامکار آهنگساز این آلبوم می باشد»

نوازندگان :
اردشیر کامکار : کمانچه
شروین مهاجر : کمانچه
کامبیز گنجه ای : تنبک
همایون نصیری : سازهای کوبه ای

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.