نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “در بهار امید” تار نوازی داود آزاد

 •   3,044 بازدید
 •   ۱ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز تنظیم : داود آزاد
نام آلبوم در بهار امید
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک سنتی,بیکلام,تار نوازی
حجم 112.8 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم در بهار امید داوود آزاد

« تصنیف قطعه ای است آهنگین بافته شده با شعر در چهارچوب ریتم که تحت تاثیر شرایط خاص محیط و یا احساسات لحظه ای آهنگساز می تواند رنگ و بویی سیاسی اجتماعی ، عاشقانه ، عرفانی و… به خود بگیرد. تصنیف از دیرباز در موسیقی ایرانی در کنار آوازها و به عنوان جزئی غیرقابل انکار به حیات خویش ادامه داده است و همواره دارای دشواری ها و ظرایف خاص خودش بوده است.

خواننده تصنیف و آواز همواره دو استعداد متفاوت را می طلبیده اند. دلیل این مدعا اجرای تصنیف در گذشته نه چندان دور توسط ضربگیرها بوده است. هرچند در تاریخ موسیقی مان به نمونه های نادری نیز بر می خوریم که هر دو جنبه آوازخوانی و تنصیف خوانی یکجا بهرمنده بوده اند. از آن جمله است قمرالملوک وزیری. از تصنیف سازان و خوانندگان برجسته قدیم میتوان به شیدا ، عارف قزوینی ، درویش خان ، امیر جاهد ، مرتضی نی داوود ، موسیقی معروفی ، قمر-رضا قلی خان و دوامی اشاره کرد. »

در آلبوم پیش روی شما ، استاد داود آزاد به عنوان نوازنده تار و استاد جمشید محبی به عنوان نوازنده تنبک ، تصنیف های قدیمی ایران زمین را اجرا می کنند. از آنجا که اکثر تصنیف های قدیمی نیز با تار و تنبک اجرا می شده اند ، شنیدن این اثر میتواند یاد و خاطره شما را زنده کند. در این آلبوم تنصیف های در بهار امید ، دین من ، بهار دلکش ، گری کن ، آتش دل ، نرگس مست ، شاه من ماه من ، نوع بشر ، هزار دستان ، شبی یاد دارم ، بس کن ای دل ، امان از این دل که داد ، از غم عشق تو اجرا شده اند. به همراه چند رنگ … امیدوارم لذت ببرید.

 

 1. سلام ؛
  واقعا سپاسگزار
  آلبوم بسیار زیبایی بود. سبک تارنوازی استاد داود آزاد واقعا زیباست. شیوه تارنوازی ایشون منو یاد تارنوازی استاد بیگچه خانی میندازه.
  دست مریزاد
  دمتان گرم و سرتان خوش باد