نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “در سایه ی باد” اثر مسعود شعاری

  •   8,235 بازدید
  •   ۱ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز گروه همساز
نام آلبوم در سایه ی باد
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 160
سَبک سنتی,تلفیقی
حجم 73.2 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم "در سایه ی باد" مسعود شعاری

مسعود شعاری آهنگساز این آلبوم می نویسند : « نزدیک به پنجاه سال است که ایجاد تحول دگرگونی و تغییر در موسیقی ایرانی دغدغه ی موسیقی دانان ایران شده است. در این میان از اوان مشروطین ، کشمکش میان سنت گریان و نو پردازان ، فضای اجتماعی و هنری ایران را با خود مشغول کرده است. این دو جناح بی آنکه بتوانند تعریف مشخصی از سنت ، میراث فرهنگی و در مقابل آن ، تحول و نوآوری ارائه دهند ، فقط به رویارویی بیهوده با یکدیگر پرداخته اند.

شرایط فعلی موسیقی ایران نیز معروض همین کشمکش هاست. البته ما مدعی نیستیم که به خود آگاهی فرهنگی که لازمه ی درک زمانه است ، رسیده ایم. بلکه فقط به دنبال طرح این پرسش هستیم که چگونه میتوان شیوه ی تفکر در موسیقی را آموخت. منظور اصلی این طرح این سوال حصول به آگاهی و درک عمیق تر از هنر است. در عصر حاضر به دلیل گستردگی عمومی وسائل ارتباط جمعی و برقراری ارتباط نزدیک میان فرهنگ های مختلف در دنیا ، نوعی دیگر از موسیقی که میتوان از آن با عنوان “موسیقی تجربی” یاد کرد ، به وجود آمده که نه مبتنی بر سنت است و نه داعیه ی تغییر و دگرگونی در میراث های گذشته ی موسیقی دارد بلکه نتیجه گفتمان موسقی بین دو فرهنگ همراه با تلاش برای درک و شناخت کاملتری از هر دوی آنهاست. این امر خود سبب پدید آمدن نوعی نگاه ویژه در موسیقی شده است که صرفاً از سنت های موسیقی به عنوان ابزاری برای بیان و ایجاد ارتباط موسیقی استفاده می کند. اثر حاضر با این دید و تفکر پدید آمده است و هرگز در حیطه موسیقی کلاسیک ایران (موسیقی دستگاهی) نمی گنجد و از نظر نگارنده راهکاری از بین هزاران راهکار موجود برای بیان خویشتن ، و در نتیجه تاثیرات و نگاهی است که مولف اثر با توجه به وجوه تفکر و معنویات شرفی از دنیای پیرامون خود بدان رسیده است. پاییز ۱۳۸۵»

** این آلبوم تلفیقی با ساز سه تار و گیتار الکترونیک و دیگر سازها اجرا شده است.

** این آلبوم را اولین بار شب زنده ها منتشر کرده بود و نسخه فعلی نیز مربوط به شب زنده هاست.

نوازندگان گروه همساز :
درشن آنند : طبلا
آنتونی آردین : ساکسفون
وصال عرب زاده : سه تار
پژهام اخواص : تنبک ، دمام ، کوزه
علی سجادی : هود
سیامک صالحی : سه تار
تهمینه شاهسواری : سه تار
نیما جوزی : نی
سینا شعاری : درامز
آرش میتویی : گیتار الکتریک
مسعود شعاری : سه تار و تارباس و آهنگساز

 

 

  1. عالی. بقیه کارهای ایشون رو هم بگذارید.

    آقا خواهش میکنم این البوم و سایر آلبوم ها رو ۳۲۰ بزارید. ۱۲۸ و ۱۶۰ فایده نداره…من میخوام با Fiio x5 & Dt 770 pro “وش کنم فقط ۳۲۰ میخوام.