نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “دیلان” اثر سعدالله نصیری

  •   15,018 بازدید
  •   ۷ دیدگاه
خواننده سعدالله نصیری
آهنگساز سعدالله نصیری
نام آلبوم دیلان
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,کردی
حجم 43.8 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم دیلان سعدالله نصیری

سعدالله نصیری از نوازندگان زبردست ساز دیوان در موسیقی ایران است. ساز دیوان از هم خانواده های تنبور محسوب می شود و در واقع سایز بزرگتر تنبور است. در ترکیه این ساز را با نام باقلاما می شناسند. گذر از مسئله ساز غالب این آلبوم موسیقی ، “دیلان” اثری به زبان کُردی با اجرای ساز دیوان و دف و دایره دهل و همراهی کمانچه در برخی از قسمت ها ، می باشد. نام “دیلان” نیز آنطور که من متوجه شده ام ، از ساز ِ دیوان بم ، که شاید به گویش کُردی به آن “دیلان” می گویند گرفته شده است.  آلبوم زیبایست که توسط دوست عزیزی به نام “مهدی یوسفی” برای نوایاب ارسال شده است و باید صمیمانه از اینکه این آلبوم را با ما تقسیم کردند ، تشکر نماییم. امیدوارم شما از هم شنیدن سبک کمتر شنیده شده ای از موسیقی سنتی و کُردی ایران لذت ببرید.

نوازندگان :
دف و دایره و دهل : مختار زندسلیمی
کمانچه و دیلان (دیوان بم) : یدالله نصیری
تمبک : پوریا بابا حاجیانی
دیوان ، طبل ، سنجرخان ، آواز : سعدالله نصیری

** باتشکر از آقای مهدی یوسفی بابت ارائه این آلبوم به نوا یاب

 

 

  1. سلام ممنون بابت انتشار البوم عرض کنم دیلان نام سازی است که برادر سعدالله نصیری بنام یدالله نصیری ساخته و به این دلیل نام یدالله نصیری هم به دیلان نصیری تغییر یافته

  2. ممنون دوست عزیز برای قرار دادن این آلبوم ارزشمند. نکته ای که شاید مفید باشه گفتنش اینه که دیلان در زبان کردی به معنای رقص هستش که با کاور اجرا شده برای آلبوم هم همخونی داره.

  3. متاسفانه شما اشتباه میگید که ساز دیوان بم در گویش کوردی دیلان نام دارد.خیر اینطور نیست سعدالله نصیری برادری به نام دیلان دارد و دیلان سازی به نام ((دیلان )) را ساخته است و این آلبوم اولین آلبوم بود که این ساز در آن مورد استفاده گرفت.