نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “دور تا نزدیک” اثر هوشنگ کامکار

  •   3,250 بازدید
  •   ۲ دیدگاه
خواننده ارسلان کامکار
آهنگساز هوشنگ کامکار
نام آلبوم دور تا نزدیک
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک سنتی,ارکستر
حجم 95.9 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم دور تا نزدیک هوشنگ کامکار

هوشنگ کامکار – آهنگساز : « ترجیح میدهم زیاد درباره ی موسیقی آلبومی که پیش رو دارید صحبت نکنم و این امر را به شنوندگان بسپارم. پس از به پایان رساندن آلبوم قبلی ام – منظومه های سمفونیک – در فکر آن بودم که مسیر برخی از سبک های مختلف ادبیات ایران را همراه با هماهنگی موسیقی نشان دهم. نام این پروژه را ” دور تا نزدیک” هم از همین ایده گرفته شد. کوتاه سخن ، اثری است به سبک موسیقی ملی ایران که برای سازهای ارکستر سمفونیک ، سازهای ایرانی ، آواز و گروه کر بر اساس ملودی هایی مناسب با مضامین اشعار دوره های مختلف تصنیف شده است. در این جا لازم می دانم از دوست عزیز و شاعر بلند آوازه ی معاصر احمدرضا احمدی به پاس تشویق ها و نیز شعر بسیار زیبایی که در اختیارم گذاشت و قبول دکلمه ی اشعار خود و دیگر شاعران نامدار این مجموعه تشکر نمایم و آلبوم “دور تا نزدیک” را به اوتقدیم می کنم. این امر مرا بر آن داشت با توجه به نام این مجموعه و ایده ی اصلی شکل گیری آن بیشتر درباره ی شاعران این آلبوم و سبک کارشان صحبت شود تا صرفاً موسیقی.

ابتدا به سراغ خاقانی و قصیده ی معروفش ایوان مدائن رفتم و بعد حافظ و نیما یوشیج و احمدرضا احمدی که هرکدام سبک های ویژه ی خود را دارند. موسیقی نیز مطابق با شیوه ی انتخاب شاعران ابتدا از سادگی بافت و هارمونی و ارکستراسیون و نیز گردش ملودی ها به ترتیب ، ظاهری نسبتاً پیچیده با درون ساده پیدا می کنند. قطعه ی “در کمین اندوه” به دلیل شیوه ی شعری احمدرضا احمدی و در واقع شکستن قید و بندهای شعر کلاسیک و حتی نیمایی آن ، برایم تا حدی مشکل و تجربه ای باز جدیدتر از “در گلستانه” و “شباهنگام” بود.

امیدوارم که بتوانم در این راه دشوار قدیمی دیگر بردارم و موسیقی ام جوابگوی این همه زیبایی باشد و قدرت بیان تصویر و مفاهیم اشعار را داشته باشد»

آهنگساز : هوشنگ کامکار
دکلمه ی اشعار : احمدرضا احمدی
با صدای : ارسلان کامکار
همخوانان : مریم ابراهیم پور (قطعه ۱) – هانا کامکار (قطعه ۲) – صبا کامکار (قطعه ۳ و ۴)

نوازندگان گروه کامکارها:
عود و ویولن : ارسلان کامکار
تنبک : ارژنگ کامکار
کمانچه : اردشیر کامکار
سنتور : اردوان کامکار
تار : نیریز کامکار

 

 

    • متاسفانه بیش از این امکان معرفی را در وبلاگ ها و سایت ها ندارم. این کارها نیاز به هزینه داره. البته بهتره که علاقمندان خودشون نوا یاب را پیدا کنند…