نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود موسیقی تکنوازی سنتور “انتظار” اثر اردوان کامکار

  •   2,681 بازدید
  •   بدون دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز اردوان کامکار
نام آلبوم ریز دانه های الماس
تعداد ترک 1
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک سنتی,تکنوازی سنتور
حجم 8.6 مگابایت
توضیحات

اردوان کامکار

“انتظار” نام قطعه ای بسیار زیبا و آرامش بخش با ساز سنتور است که با اجرای تکنوازی سنتور اردوان کامکار همراه بوده است. امیدوارم از شنیدن این تکنوازی سنتور لذت ببرید.

اردوان کامکار آهنگساز و نوازنده این قطعه در رابطه با آن می نویسد : « قطعه ی انتظار با ملودی کوتاهی در مد اصفهان آغاز می شود. سپس همراه با واریاسیون های مختلفی به چند مد دیگر مدلاسیون کرده و در گامی جای می گیرد که یکی از مقام های موسیقی محلی بلوچی را در دل خود دارد ؛ به شکلی که در آغاز به ماهور شبیه است ، در فرود به نوا و در انتها اشاره به بیداد همایون می کند. اولین بار این ملودی زیبای بلوچی را را به صورت اصیل در بیمارستانی شنیدم که در آن منتظر تولد فرزندم بودم. چنین بود که ساخت این قطعه در ذهنم شکل گرفت. جلوی در بیمارستان ، مردی با لباس زیبای بلوچی چمباتمه زده بود. فهمیدم که خواننده است. وقتی علاقه را به موسیقی بلوچی ابراز کردم و گفتم که موسیقیدان هستم خوشحال شد. از او خواستم که برایم مقامی بخواند. خندید و گفت “عجب جایی را برای خواندن انتخاب کردی” اصرار کردم که اگر فرزندت به دنیا بیاید چه مقامی را برایش میخوانی ؟ “گفت “اگر پسر بود نغمه سراوانی و اگر دختر بود …” از نغمه ای نام برد که امروز به یاد ندارم. سرانجام با صدای زیبایش سراوانی را خواند و من یادداشت برداشتم. »

لازم به ذکر است که این قطعه از آلبوم “ریز دانه های الماس” انتخاب شده است که در صورت علاقمندی به این تک قطعه میتوانید کل آلبوم را از نوا یاب دانلود نمایید.

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.