نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “کنانه” تکنوازی تار اثر پیام جهانمانی

  •   2,966 بازدید
  •   ۳ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز پیام جهانمانی
نام آلبوم کنانه
تعداد ترک 10
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,تکنوازی تار
حجم 33.5 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم کنانه پیام جهانمانی

کنانه در لغت به معنای کهنه ، طبع آزمایی پیام جهانمانی است در چارچوب هایی شناخته شده تر که آن را از آثار قبلی این هنرمند ، “دیدار” و به خصوص “رها” که ، همان گونه که نام آن ممکن است تداعی کند ، تجربه ای با بیان کاملاً شخصی و شروعی برای “رها”یی که نام آن ممکن است تداعی کند ، تجربه ای با بیان کاملاً شخصی و شروعی برای “رها”یی از قیدوبندهایی معمول موسیقی ایرانی بود ، متمایز می کند. در “کنانه” ، پیام جهانمانی ، متفاوت با آثار پیشین ، وفاداری بیشتری به انگاره های ردیف موسیقی ایرانی از خود نشان می دهد ، هرچند در اینجا نیز مهر شخصی او و سبک بیان هنری اش همچنان آشکار است.

طرح های اولیه این اثر در کنسرت هایی در خرداد ۱۳۸۶ (بایت ترک) و دی ماه همان سال (سه گاه) در فرهنگسرای نیاوران ارائه شد و سپس ، با افزودن ایده های تازه ، در اردیبهشت ۱۳۸۹ ضبط سی دی حاضر و در تیره ماه ۱۳۸۹ در فرهنگسرای نیاوران به اجرا در آمد.

یکی از نکات قابل توجه در این آثا استفاده از کوک های نامتدوالی است که مخصوصاً برای این اجرا از سوی نوازنده طراحی شده است. کوک سه گاه ِ سی کرن در این اثر دو ، سل سی کرن ، سل و کوک بیات ترک می بمل نیز دو ، فا ، سی بمل ، می بمل است.

——–

آلبوم “کنانه” شامل تکنوازی های پیام جهانمانی نوازنده تار جوان و موفق موسیقی سنتی ایران است که در دستگاه های سه گاه و بیات ترک اجرا شده است.