نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود موسیقی متن فیلم سینمایی “مادر” اثر ارسلان کامکار

 •   32,469 بازدید
 •   ۹ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز ارسلان کامکار
نام آلبوم مادر
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک سنتی,موسیقی فیلم
حجم 79 مگابایت
توضیحات

دانلود موسیقی فیلم مادر

بهروز غریب پور : « “پاشو حاج خانم ، امروز دوشنبه است ، روز ملاقات ما و آب دادن به باغچه ها” این جمله ی آغازین “مادر” علی حاتمی است. مادری که در واپسین روزهای زندگی دلش برای آب و باغچه و خانه و فرزندانش می طپد و به خانه بر میگردد تا برای همیشه باغ و باغچه و خانه را ترک کند. فضا ، به سیاق همه ی ساخته های علی حاتمی رنگ و بوی ایرانی را دارد که او می خواهد باد و غم غربتی که در آن ، حوض و گل شمعدانی و معماری آجری حرف اول را می زند و بالطبع موسیقی جاری در آن نیز باید از جنس آب و آینه و آجر ایران باشد. فضایی که کمانچه و تار و نی و تنبک و دف آن را کامل می کند و حزن موسیقی و شادنوازی ایرانی ، آن را از هظر نظر به فیلمی تماماً ایرانی مبدل می کند.

انتخاب ارسلان کامکار برای همگون کردن چنین غم و خاطره و دغدغه ای ، انتخابی بسیار هوشمندانه است. چرا که این آهنگساز مسلط بر موسیقی ایرانی و قابلیت سازهای ایرانی می توانسته است که رویاهای فیلمساز ِ تا عمق جان ایراندوستی چون علی حاتمی را به واقعیت هنری مبدل کند و ارسلان نیز با مهارت و توانایی غبطه انگیزی از پس این خواسته بر آمده است و توانسته است که توانایی سازهای ایرانی و ترکیب ارکسترال آنان را آشکار سازد و از مجموعه ی سازها ، غم تا بن جان مادری در آستانه ی دل کندن از جهان را به نمایش بگذارد. در پایان بندی فیلم ، ارسلان کامکار وسعت جغرافیایی جدیدی به فیلم می دهد و در حالتی که داستان فیلم در تهران می گذرد ، او با آفریدن قطعه ای که همخوانان کرد زبان “دایه دایه” را مرثیه وار می خوانند ، ایران را با تمام وسعتش در خاطر بیننده زنده می کند. هدفی که بی تردید مورد تایید و دلخواه علی حاتمی نیز بوده است و بی تردید هم فیلم مادر و هم موسیقی آن در سینما و موسیقی ایرانی چنان چون آن عشق ِ مادرانه ، ماندگار خواهد ماند»

نوازندگان:
شهریار فر یوسفی : تار
جمشید عندلیبی : نی
اردوان کامکار : سنتور
ارژنگ کامکار : تمبک
بیژن کامکار : دف
ارسلان کامکار : عود
آهنگساز : ارسلان کامکار

 

 1. ععععااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییییی!
  کارتون حرف نداره. واقعا نایابید!

 2. درحال دانلودموسیقی فیلم متن مادردهستم امیدورام کسانیکه درفکرتعذیه روح مردم این مرزبوم قلم فرسائی میکنندودراین اشقته بازارهنررابه حال خودرها نمیکنندهمیشه خودوخانواده ش

 3. لطفا مجددا آلبوم موسیقی فیلم مادر اثر علی حاتمی رو برای دانلود قرار دهید…
  حیفه این اثر زیبا هیچ جا با کیفیت قابل قبول در دسترس نباشه…
  اینجا هم متاسفانه فقط اسمش هست،نه لینک معتبرش…
  ممنون