نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “ماه و مه” تکنوازی شورانگیز حسین علیزاده

  •   3,696 بازدید
  •   بدون دیدگاه

دانلود آلبوم “ماه و مه” تکنوازی حسین علیزاده با ساز شورانگیز با کیفیت ۳۲۰

Download “Mah o Meh” By Hossein Alizadeh – Direct Link

دانلود آلبوم ماه و مه حسین علیزاده

حسین علیزاده در سال ۱۳۸۷ – آهنگساز  : « استاد ابراهیم قنبری مهر سالیان مدیدی است که خدمات ارزنده و بی نظیری به موسیقی و هنر سازسازی ایران کرده است. ایشان ابداعات پرشماری در زمینه سازهای گوناگون داشته اند که مورد استقبال استاتید بزرگ در ادوار مختلف قرار گرفته است که از این میان میتوان به اولین مشوقان ایشان استاد ابوالحسن صبا و استاد حسین تهرانی اشاره کرد. رابطه نزدیک و صمیمانه قنبری با اغلب بزرگان موسیق ایران از او چهره ای مجبوب و شخصیتی ماندگار ساخته است و پیوسته نام نیکشان زبان زد موسیقیدانان بوده است. استاد علی تجویدی که علاوه بر ویلن ، سه تار را نیز به زیبایی می نواخت ، حدود ۲۰ سال پیش به استاد قنبری پیشنهاد ساخت سه تاری را می دهند که در آن به جای صفحه چوبی از پوست استفاده شود. قنبری که این موضوع را قبلً تجربه کرده بود صدای سه تار پوستی را مطلوب نمی دانست اما طی همفکری و صحبت های تجویدی با او ، طرحی به نظرشان می رسد که صفحه ای با ترکیب پوست و چوب را تجربه کنند و در آن خرک سه تار روی صفحه چوبی کوچک و آن صفحه برروی پوست قرار گیرد. بدین ترتیب سازی متولد شد که تجویدی نام آن را شورانگیز گذاشت.

پس از گذشت سالیان دراز ، اینجانب نیز حدود ۷ سال پیش همان طرح را برروی کاسه تنبور به آقای مانی جفرودی (از شاگردان آقای سالاری که ایشان خود نیز از شاگردان قنبری بودند) پیشنهاد دادم. البته جفرودی در ساخت آن پیوسته از راهنمایی های استاد قنبری نیز استفاده می کرد. شورانگیز بعدها توسط شاگردان ممتاز استاد قنبری با علاقه و دقت زیادی بهبود یافت و رفته رفته شورانگیز با طرح کاسه تنبور متداول و در بسیاری از کنسرت ها و آثار ضبط شده مورد استفاده قرار گرفت. »

در این آلبوم ، حسین علیزاده در دو بخش به تکنوازی با ساز شورانگیز می پردازد. قسمت اول با کوک فواصل چهارم و سیم های فلزی در آواز افشاری و قسمت دوم با کوک متداول و ترکیب سیم های زهی و فلزی در دستگاه شور نواخته شده است. آلبوم دارای دو قسمت “ماه” و “مه” می باشد.

 

دانلود آهنگ جدیددانلود آلبوم “ماه و مه” با کیفیت ۳۲۰ + کاورها در یک فایل zip

 

فروش فول آلبوم حسین علیزاده
فروش مجموعه تار و سه تار

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.