نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “موسیقی برای پیانو” اثر علیرضا مشایخی

  •   2,369 بازدید
  •   بدون دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز علیرضا مشایخی
نام آلبوم موسقی برای پیانو
تعداد ترک 16
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک کلاسیک,تکنوازی پیانو
حجم 100 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم موسیقی برای پیانو علیرضا مشایخی

ناشر : « طی سال های ۱۳۴۴ تا ۱۳۶۹  ، علیرضا مشایخی ، تجربه ی ده شیوه ی متفاوت در برخورد با موسیقی ایرانی را در کارنامه ی هنری خود ثبت کرده است. وی آگاهانه تصنیف موسیقی ایرانی در محدوده ی گام کروماتیک را سالیان دراز ، به تعویق انداخته بود. سال های دهه هفتاد خورشیدی ، آغاز توجه جدی و پرداختن به مرحله ای جدید از آهنگسازی او بود. نخستین پرسشی که ذهن وی را به خود مشغول داشت ، این بود که اگر آهنگسازان ایران در آغاز سده ی بیستم همگام با بسیاری از آهنگسازان سرزمین هایی که خارج از مرزهای جغرافیایی اروپای مرکزی به موسیقی چند صدایی توجه داشتتد ، به آن می پرداختند ، چه راهی می پیمودند. چنین پرسشی دو پاسخ اساسی را در پی داشت. نخست چگونگی چند صدایی در موسیقی ایرانی و دوم چگونگی گسترش و انبساط این چند صدایی. در بخورد با این نگاه تئوری چند صدایی او بر اساس “بخش اصلی” پی ریزی شد و به این معنا که یکی از بخش های موسیقی ، مرکز اصلی بافت موسیقایی قرار گیرد.

در این شیوه ، چند صدایی از ملودی استخراج می شود ؛ چنین فرایندی متفاوت از محاسبه ی چند صدایی براساس “باس” در موسیقی اروپاست. یکی از مشخصه های مهم چند صدایی ملهم از بخش اصلی ، امکان شکستن شالوده ی ملودی تا محو مرکزیت “تنال” و “مدال” در موسیقی است. مثال خوبی از چنین گسترشی را میتوان در قطعه ی “آن سوی ابرها” بشنوید.

مجموعه “قطعات پنجگانه پیانو” نتیجه ی چنین بسط و گسترشی ملهم از موسیقی مقامی ایران است. قطعات پنج گانه با یک ترانه ی ساده ی کردی در قسمت اول “داستان های کوتاه” آغاز و به مرز موسیقی آتونال می انجامد.

در این آلبوم شما حدود ۶۲ دقیقه موسیقی برای پیانو ، از ساخته های علیرضا مشایخی را خواهید شنید که توسط “فریماه قوام صدری” نوازندگی شده اند. این آلبوم دارای بخش هایی به شرح زیر است :

داستان های کوتاه ، اپوس ۱۰۶ ، شماره ۱ | نامه ، اپوس ۱۱۰ | درجستجوی زمان از دست رفته ، اپوس ۱۱۱ ، شماره ۱ | کریستال ، اپوس ۱۱۳ ، شماره ۱ | کریستال ، اپوس ۱۱۳ ، شماره ی ۲ | مرواریدها ، اپوس ۱۱۸ ، شماره های ۱ و ۲ و ۳ | واریانت ، اپوس ۱۵۱

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.