نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “نارنگ” با صدای مجتبی عسگری

 •   5,965 بازدید
 •   ۱۰ دیدگاه

دانلود آلبوم “نارنگ” با صدای مجتبی عسگری با کیفیت ۱۲۸

Download “Narang” By Mojtaba Askari – Direct Link

دانلود آلبوم نارنگ مجتبی عسگری

بابک خضرایی در رابطه با نارنگ : « در این روزگار پر شتاب و سرگردانی خیلی از آلبوم های موسیقی ایرانی شده اند مجموعه ای از تصنیف و قطعات ضربی که مثل اتومبیل های بزرگراه ،صفیرکشان ، گاهی هم لِک لِک کنان ، پشت سر هم می آیند و می روند. نوگرایی و به “رهی رسم تجدد جستن” خوش است و حیات هنر بدان واسته ، و چه بسا در این سال ها دستاوردهای ارزنده ای هم داشته اما گاه دلم تنگ می شود برای یک ساز و آواز و تصنیف و رنگی که آن را در استودیو تکه تکه به هم نچسبانده باشند، این همه تصنیف و ضربی پشت سر هم نیاید و این قدر برای نگاه داشتن شنونده “تلاش” نشود.

آلبوم حاضر ، مجموعه ای است به همان سبک و سیاق کلاسیک ؛ پیش درآمد نقش سنتی اش را در معرفی گوشه های اصلی ایفا می کند ، وزن آن که در آغاز شش ضربی سنگین (۶/۴) است ، به نرمی به پنج ضربی (۸/۵) و چهار ضربی (۴/۴) می لغزد و سرانجام به ضرب آغازین باز می گردد و نوبت ساز و آواز می شود. یافتن بیان شخصی شاید مهم ترین جایگاهی باشد که هر خواننده و نوازنده ی جوان در جستجوی آن است و ساز و آواز این مجموعه طلیعه ای خوش را برای مجریان آن نوید می دهد. اشعار آواز راست در ردیف های آموزشی و اجراهای کلاسیک استادان غلیاً به وزن فعلاتن فعلاتن فعلاتن فعلن است اما شعر آواز این مجمعه وزنی دیگر دارد (مفاعلن فعلاتن مفاعلن فعلن) که می تواند آن را قدری از اجراهای پیشین متمایز کند. آواز پس از گذر از گوشه های راست ، نغمه ، پنجگاه ، قرچه ، رضوی ، حسینی به شوشتری وارد می شود و ضربی شوشتی فضای این گوشه را تثبیت می سازد. در پی آن ، گوشه ی لیلی و مجنون راه را برای گوشه ی سوز و گداز و آواز اصفهان هموار می کند و سپس تصنیف اصفهان می آید که به دشتی هم سر می کشد. پس از این ساز و آواز بیات کرد فضای دیگری می آفریند که فرود آن به راست ، زمینه ساز اجرای تصنیفی پنج ضربی است. پاپان بخش این مجموعه هم چهارمضرابی به سرخوشی رِنگ است.»

نوازندگان :
سامان سرداریان : آهنگساز – تار و سه تار
عود : آرش سعیدیان
کمانچه : محمد مظهری
تمبک : حمید قنبری
دف : حسین رضایی نیا

 

دانلود آهنگ جدیددانلود آلبوم “نارنگ” با کیفیت ۱۲۸ + کاورها در یک فایل zip

 

توجه : از علاقمندان به موسیقی سنتی و افرادی که آلبوم های نایاب و کمیاب را در آرشیوهایشان نگهداری می کنند خواستاریم دست از تنگ دستی برداشته و با  انتقال آثار ناب به نوایاب و یا سایت های مشابه و همکار به تجلی بهتر موسیقی سنتی و رسیدن صداهای ناب به علاقمندان کمک نمایند. هدف آرشیو داران بخیل در نگهداری آثار در گوشه ای و مسکوت ماندن آنها چیست؟ با ارسال آثار به ایمیل navayab.com@gmail.com شما هم دستی در اعتلای موسیقی سنتی داشته باشید.

 

  • در برخی موارد بله. به ۲ دلیل:
   ۱- کیفیت ۱۲۸ با ۳۲۰ تفاوت فاحش نداشته باشد. مثلاً آلبوم های قدیمی که تکنولوژی ضبط جدید در آنها رعایت نشده تفاوتی ندارد که ۱۲۸ باشد یا ۳۲۰٫ آلبوم های جدیدتر را اگر دلیل ۲ قابل حل باشد حتماً ۳۲۰ منتشر می کنم.
   ۲- در برخی موارد بنده در آرشیو کیفیت ۱۲۸ دارم و امکان تهیه کیفیت ۳۲۰ نیز میسر نیست. چه به دلیل قیمت بالای آلبوم در بازار یا نبود آن در بازار. برای مثال آلبوم نارنگ ۱۲ هزار تومان قیمتش است! منقطی نیست من بابت ۱ آلبوم ۱۲ هزار تومان هزینه کنم. با این ۱۲ هزار تومان می توانم آلبوم های بیشتری را خریداری کنم. بنابراین به همین ۱۲۸ قناعت میکنیم که البته بازهم ۳۲۰ اش تفاوت فاحشی ندارد.
   البته اگر در آینده سایت به درآمدزایی رسید ۱۰۰% مورد شماره ۲ را حل خواهم کرد.

 1. سلام بر نوایاب عزیز مرسی از لطفتتون که از تنبور کارایی گذاشتید.من خیلی وقته دنبال آلبوم آیین گوران هستم اگه میشه این آلبوم رو هم بذارید خیلی ممنون