نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “نوای غربت” با صدای رضوی سروستانی

  •   8,563 بازدید
  •   ۴ دیدگاه
خواننده رضوی سروستانی
آهنگساز ملیحه سعیدی
نام آلبوم نوای غربت
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک سنتی,آوازی
حجم 93.2 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم نوای غربت رضوی سروستانی

رضا مهدوی در رابطه با این آلبوم و رضوی سروستانی می نویسند : « هنرمند فقید ، زنده نام سید نورالدین رضوی سروستانی ، پرورده اقلیم آستان قدس حضرت شاهچراغ ، خواننده خوشنام موسیقی اصیل و آموزگار ردیف آوازی به روایت استاد برومند و به شیوه استاد طاهرزاده ، به همان نسبت به ذات گوهرین هنرش عشق می ورزنید ، به عرض اندام و ظاهر شدن در اجتماع ، بی میل بود ، برای همین ، از او ، نوارهای زیادی منتشر نشده است. در حالی که تاریخ موسیقی معاصر ، او را خواننده ای معلم دیده و مطرح معرفی می کند که در عصر سیطره ابتذال هنر و رواج شیوه های غیرهنری از سوی رسانه های وقت ، پای بندی خود را به روش اصیل آوازخوانی قدما ، اصالت ردیف و رعایت شراف اخلاقی در زندگی و در کارش ، نشان داد. نشر این اثر از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری ، حرکتی کوچک است برای ادای احترام به او که بزرگ و فروتن بود.

در این اجرای زنده که نوای غربت نام گرفته است و مستقیم و ضبط شده از صحنه ، لطف جاری در آواز خواننده ، روانی نغمه ها در آهنگساز ، تنظیم کننده و تک نواز قانون ، جبران افت کیفی صدای موجود را برای کسانی که به کیفیت صدای شیشه ای در ضبط های استودیویی عادت کرده اند ، توجیه پذیر و حتی دلپذیر می سازد. احساس جاری در صدا و آواز زنده یاد رضوی سروستانی که تجسمی از صفات خوب و انسانی بود ، خاطره او را برای همه ما که او را می شناختیم و همه آنها که بعدها و امروز او را خواهند شناخت ، زنده و پردوام خواهد بود. روانش شاد و در روضه رضوان فرستگان خوشخوان محشور باد »

این آلبوم “نوای غربت” نام دارد و اجرای زنده دانشگاه هنر مکزیک در تاریخ آبان ۱۳۷۷ می باشد که در قالب فستیوال بین المللی سرو آنتین اجرا و ضبط شده است. لازم به اشاره است که این آلبوم در واقع آخرین اثر رسمی بر جای مانده از مرحوم نورالدین رضوی سروستانی می باشد. روحش شاد

نوازندگان :
سوسن اصلانی : سنتور
محمد مقدسی : کمانچه
شهرام میرجلالی : تار – عود
محمد فرهمند : تنبک
بابک بقائی : تار
ملیحه سعیدی : قانون

 

 

  1. با سلن در صورت امکان آشنایی با شیوه آواز خوانی استاد بنان شماره ۱۰ رو در صورت موجود بودن در آرشیو در اختیار علاقمندان قرار دهید با تشکر

  2. با درود و احترام-سپاس بیحد از زحمات ، تلاش و محبتتان جهت اشاعه موسیقی اصیل و ملی ایران-قدر دان محبتتان هستیم و دستان پر مهرتان را میبوسیم-با احترام مجدد- جلالی(از شیراز)