نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “نی نال” تکنوازی نی علی حافظی

  •   6,837 بازدید
  •   ۵ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز علی حافظی
نام آلبوم نی نال
تعداد ترک 9
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک سنتی,بیکلام,تکنوازی نی
حجم 91 مگابایت
توضیحات

اردشیر صالح پور در رابطه با این آلبوم می نویسند : « مجموعه حاضر را می توان آلبومی متنوع و اصیل از نغمات موسیقی بختیاری است که توسط نی نوازی چیره دست با رنگ بوی بختیار اجرا شده و در واقع نخستین اثر منسجم و حقیقی و تمام عیار بختیاری است که بیانگر تلاش های ارزشمند و پژوهش های موسیقایی در جهت حفظ آواها و نواهای فراموش شده این ایل کهن است.

علی حافظی نخستین کسی است که الحان اصیل بختیاری را با حفظ اصالت ها از شیوه « هفت بند نوازی » به شیوه نی نوازی سنتی رایج کشانده و دم گوش نوازش به دل شنوندگان عاشق می نشیند. پس به همین اعتبار بود که آفتاب همیشه روشن موسیقی ایل « بهمن علاءالدین« تنها به دم حقیقی ساز او اکتفا می کرد و اصالت را در نی حقیقی حافظی جستجو و همراهی کرد. درست مثل صدای خود او که نه تنها واقعیت بلکه حقیقت موسیقی بختیاری بود و ایل بختیاری هویت خود را با صدای بهمن علاءالدین ، آن آفتاب به خاک هفته باز می شناخت. او همیشه می گفت : « همه خوب می نوازند اما نی حافظی لهجه بختیاری دارد »

 

 

  1. با سلام و عرض ادب
    بسیار سپاسگذارم از شما به خاطر این آلبوم زیبا، استاد حافظی آلبوم های زیبایی با زنده یادمسعود بختیاری داشتن اما تکنوازی ایشون رو گوش نکرده بودم متشکر از شما. خداوند به شما خیر دهد و در این راهی که قدم برداشته اید همیشه پایدار و موفق باشید.