نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “ژور” تنبور نوازی پوریا پورناظری

  •   6,566 بازدید
  •   ۲ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز پوریا پور ناظری
نام آلبوم ژور
تعداد ترک
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک تنبور نوازی,تلفیقی
حجم 86.1 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم ژور پوریا پور ناظری

پوریا پورناظری ، از خانواده پورناظری ها ، فرزند پدری سازنده ساز و پسرعموی سهراب و تهمورس پورناظری. تنبور را نزد عمویش کیخسرو آموخت و همراه گروه شمس در دهه هفتاد در اجرای کنسرت ها حضور داشت. او چندی است به صورت مستقل دست به آهنگسازی زده است. او نیز همانند پسرعموهایش البته زودتر از آنها دست به نوآوری و سنت شکنی زده است. آلبوم “ژور” تکنوازی تنبور است ولی تکنوازی ای نه براساس مقام های کرمانشاهی و تنبور بلکه به سبکی جدید و قول به نشر “هرمس” معاصر گونه. من وقتی تگ “مدرن و تجربی” آلبوم را خواندم تصور کردم که باید آلبومی بشنوم مشابه آلبوم “از زبور تنهایی” اثر علی جابری که باسازهای الکترونیکی همراه است. ولی آلبوم “ژور” کاملاً با تکنوازی تنبور اجرا شده است و تفاوت ماجرا در سبک تنبور نوازی است. از نظر من در این آلبوم تنبور به سبک سازهای گیتار الکترونیکی نواخته شده است! به هرحال امیدوارم از شنیدن این آلبوم لذت ببرید. کمی فضا را برای شنوندگان تنبور تغییر خواهد داد.

پوریا پورناظری در رابطه با آلبوم “ژور” می گوید : « ژور روایتی است از زندگی با تمام هیاهو ، هیجان ، ترس ها و نگرانی هایش. برایش تنبوری طراحی کردم که به دست پدرم ساخته شد و از نظر ظاهر و صدا با تنبور سنتی متفاوت است. یعنی هم تنبور است و هم نیست. گاه صدای بومی و گاه صدای غیر آن را داراست. همان تضادی که در شخصیت داستانم هم نهفته است. خود ساز ، نقش راوی و صدای آن ، شرح زندگی اش را بازی  میکند.»

نشر هرمس : « بداهه نوازی های پوریا پورناظری اگرچه ملهم از مقام های کهن تنبور است اما برای روایت داستانش ، به صدادهی و شیوه های نوازندگی سنتی وفادار نمانده و فضایی معاصرتر را تصویر می کند»