نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

آلبوم “سال های رنگی” حمیدرضا آفریده

  •   5,115 بازدید
  •   بدون دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز حمیدرضا آفریده
نام آلبوم سال های رنگی
تعداد ترک 15
فرمت MP3
کیفیت --
سَبک سنتی,گروه نوازی
حجم --
توضیحات

“سال های رنگی” نام دومین اثر حمیدرضا آفریده نوازنده ی کمانچه و آهنگساز جوان موسیقی سنتی ایران است. او در این آلبوم با همراهی دیگر نوازندگان همچون اثر اولش به اجرا در دنیای پی پایان موسیقی بی کلام پرداخته است. در این آلبوم که ۱۵ قطعه دارد ، قطعاتی از ساخته های او را به همراه دیگر آثار تنظیم شده و البته یک قطعه ی آهنگسازی شده توسط خانم حنانه سعیدی نوازنده ی ساز ِ قانون در این آلبوم را خواهید شنید.

در قطعه ی “سفید” شنونده بخش هایی از موسیقی “ساری گلین” را تشخیص خواهد داد که در قطعه ی بعدی یعنی “اشتیاق” کاملاً به آن خواهیم رسید. همچنین قطعه ی “شوریده” نیز برگرفته از موسیقی کردی می باشد.

حمیدرضا آفریده در رابطه با اثر جدیدش می نویسد : « سال های رنگی دومین اثرم بعد از آلبوم پرنده های شهر من و همانند آن در ژانر موسیقی بیکلام روانه بازار موسیقی شده است. در چیدمان و سازبندی این آلبوم از آنسامبل سازهای ایرانی استفاده شده و هیچ کلامی به غیر از سخن سازهایمان به گوش نمیرسد. سعی کرده ام چه در جمله پردازی ها و چه در اجراء پایبند به موسیقی کلاسیک ایرانی باشم و در کنار آن از امکانات موسیقی غیر ایرانی بهره برده و نیز با گذر از خط و مرزهایی که موسیقیمان معمول بوده و هست به نگاهی شخصی از داشته ها و مصالح موسیقیمان برسم.

“سال های رنگی” پازنده قطعه دارد و در هر قطعه روایتی است از حال و هوای امروز ما ، شرایط و اتفاقاتی که در گوشه و کنارمان در حال گذر است،غم ها و شادی ها،پیروزی ها و شکست ها،صبرها و پایداری ها،عاشقانه دیدن و عاشقانه ماندنمان. هر قطعه این اثر روایتی است شخصی از شرایطی که در آن ، این نغمه ها را ساخته ام ، شرایطی که گاه خوب بود و گاه بد و هر کدام برایم به رنگ هایی تشبیه شده بود.

نگاه و احساس درونی که به واسطه ت ها و سرانگشتان نوازنده ها و همراهانم در این آلبوم میتوانید احساس کنید.»

و اما حمیدرضا آفریده ، متولد ۱۳۶۹ در تهران است و دیپلم موسیقی خود را از هنرستان موسیقی سوره دریافت کرده و فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه عالی موسیقی در مقطع کارشناسی می باشد. ساز کمانچه را ابتدا در نزد استاد شهرام صارمی فرا گرفته و سپس از هادی منتظری،اردشیر کامکار و احسان ذبیحی فر نیز استفاده برده است. تابحال در جشنواره های مختلف نظیر جشنواره موسیقی فجر و جشنواره موسیقی جوان ایرانی حائز رتبه های اول و دوم شده است و در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی نیز اجراهایی داشته است. در کارنامه ایشان همکاری با گروه های راز و نیاز (سالار عقیلی) و سرو آزاد نیز دیده می شود.

نوازندگان این اثر عبارت اند از :

حمیدرضا آفریده : آهنگساز /کمانچه و قیچک
چاوش اسکندری : تار و بم تار
حنانه سعیدی : قانون
بهنام معصومی : تنبک و سازهای کوبه ای

برای آشنایی با این آلبوم قطعه ی “نجوای سیاه” از آن به سلیقه نویسنده این مطلب انتخاب و جهت دانلود آماده است. کل آلبوم را می توانید از لینک “خرید آنلاین” به صورت زنده از وبسایت بیپ تونز خریداری و گوش جان بسپارید.

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.